28.01.2011

Nowa wystawa w Młodej Galerii!

Wrocławska Młoda Galeria to niedawno powstałe miejsce, w którym pasjonaci fotografii mogą prezentować swoje prace. Interesują nas szczególnie osoby o interesującej osobowości i sposobie widzenia, nieodkryte jeszcze talenty, chcące zrealizować swoją pierwszą wystawę. Inicjatorem MG jest Karol Krukowski, wrocławski fotograf i nauczyciel.

"Oława" to tytuł wystawy, jaką Grzegorz Pawlak zaprezentuje w Młodej Galerii.
Autor wystawy obserwuje życie codzienne małego miasteczka. Kadry są starannie skomponowane, kolor przenikliwy, a fotografowana rzeczywistość mimo swej banalności, jedyna w swoim rodzaju. Prace będzie można oglądać od 4. lutego do końca miesiąca.


Z listu Grześka do Karola:
"....chciałbym w tym wszystkim zawrzeć to, że często nie interesuje mnie fotografowany przedmiot jako przedmiot ale jako gra kolorów, że ja tę fotografię czuję zawsze gdzieś w sobie. Gdy wiem, że zdjęcie będzie dobre, to po prostu to czuję. Myślę o tym zdjęciu, aż do momentu wywołania negatywu. Gdy widzę odbitkę, ona jest tamtą chwilą... Nie wiem, jak to wszystko dokładnie opisać."
____
Grzegorz Pawlak (ur. 1987) żyje w Oławie, gdzie mieszka i pracuje. Jest absolwentem Regionalnego Ośrodka Edukacji na kierunkach Fototechnik oraz Technik Organizacji Reklamy. Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną. Tworzy również grafikę komputerową oraz użytkową. Będzie to jego pierwsza autorska wystawa.

Brak komentarzy: